Październik miesiącem Agnieszki Radwańskiej. Docenili ją internauci

Sport
Październik miesiącem Agnieszki Radwańskiej. Docenili ją internauci
Flickr/Jaroslaw Popczyk/CC BY 2.0

Agnieszka Radwańska została wybrana najlepszą zawodniczką października, a jedna z jej akcji w meczu finałowym z Petrą Kvitovą zagraniem miesiąca. W obu głosowaniach Polka zdeklasowała rywalki, zdobywając ponad połowę głosów.

Październik był zdecydowanie miesiącem polskiej gwiazdy tenisa. W Pekinie doszła do półfinału, w którym uległa późniejszej triumfatorce Garbine Muguruzie. W Tianjinie zdobyła szesnasty tytuł w karierze nie tracąc seta, potem w wielkim stylu wygrała wieńczący sezon turniej WTA Finals i zakończyła tegoroczne zmagania na piątym miejscu na świecie.

 

Sukcesy Radwańskiej docenili internauci, którzy jednogłośnie wybrali ją najlepszą zawodniczką października. Triumfatorka mistrzostw WTA zdobyła  68 proc. głosów – druga Venus Williams  25, na dwie kolejne tenisistki - Garbine Muguruzę oraz Petrę Kvitovą - głosowało odpowiednio 5  i 2 proc. internautów.

 

Agnieszka grała nie tylko efektywnie, ale i bardzo efektownie. Za zagranie miesiąca uznano wykończenie trwającej blisko pół minuty wymiany z Czeszką Petrą Kvitovą w finale WTA Finals. W głosowaniu miała zdecydowaną przewagę - 71 proc.; druga Rosjanka Swietłana Kuzniecowa otrzymała 9 proc.

 

PAP

 

 

 

 

Az/grz

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze