Clarkson i BBC pozwani przed producenta Top Gear za dyskryminację rasową

Świat
Clarkson i BBC pozwani przed producenta Top Gear za dyskryminację rasową
Tony Harrison/Flickr.com
Jeremy Clarkson

Oisin Tymon pozwał ostatecznie nie tylko słynnego prezentera, ale i stację telewizyjną, która emitowała program motoryzacyjny "Top Gear" - poinformował Bloomberg. W piątek prawnicy Clarksona i BBC spotkali się z Tymonem w sądzie. Sprawa toczy się przy drzwiach zamkniętych dla mediów.

Tymon, który był producentem programu, został uderzony przez Clarksona w marcu. Znany z kontrowersyjnych poglądów i impulsywnego charakteru Clarkson miał wpaść w szał, gdy po całym dniu zdjęciowym w hrabstwie North Yorkshire nie otrzymał... ciepłego posiłku.

 

Po całym zdarzeniu Tymon pojechał do szpitala, gdzie został opatrzony, ale nie oskarżył Clarksona. Bardziej stanowczo zareagowały władze BBC, które zawiesiły emisję programu, a z samym Clarksonem rozwiązały współpracę. Program ma wrócić z nowymi prowadzącymi w przyszłym roku, a Clarkson - razem z Richardem Hammondem i Jamesem Mayem - nagrywają już nowy program motoryzacyjny dla amerykańskiego Amazona.

 

Spotkali się w sądzie

 

Według informacji Bloomberga, Tymon ostatecznie zdecydował się jednak na proces przed sądem pracy w Londynie. W piątek prawnicy Clarksona i BBC spotkali się z Oisinem Tymonem w sądzie. Sprawa toczy się przy drzwiach zamkniętych dla mediów.

 

Raport przygotowany na zlecenie BBC dotyczący zdarzeń z czwartego marca zawiera informacje, że Clarkson atakował Tymona częściej. W czasie incydentu w hotelu Simonstone Hall prezenter miał z kolei atakować Tymona fizycznie przez ok. 30 sekund, a następnie obrażać go i grozić zwolnieniem. Agresywne słowa Clarksona według raportu były słyszalne m.in. w hotelowej jadalni.

 

W sprawach dotyczących szkód w pracy w Wielkiej Brytanii sąd najczęściej orzeka odszkodowanie w wysokości 78,3 tys. funtów - chyba że zostanie dowiedzione, że napastnik dyskryminował ofiarę na tle rasowym.

 

bloomberg.com, BBC

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze