Pijany kierowca uciekał przed policją. Na dachu samochodu siedziało… jego dwóch kolegów

Polska
Pijany kierowca uciekał przed policją. Na dachu samochodu siedziało… jego dwóch kolegów
Polsat News

25-letni kierowca opla miał we krwi ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany w okolicach Lubartowa (woj. lubelskie).

Na niecodzienny widok natrafili wczoraj po południu policjanci z lubartowskiej drogówki. Ruchliwą drogą wojewódzką jechał opel kombi, na dachu którego siedziało dwóch młodych mężczyzn. Gdy kierowca opla nie zareagował na zatrzymanie, policjanci ruszyli w pościg, który odbył się na odcinku ponad kilometra. W tym czasie kombi pędziło z prędkością co najmniej 100 km/h, a siedzący na dachu mężczyźni kurczowo trzymali się relingów umieszczonych na dachu samochodu, tak by pęd powietrza nie zwiał ich z pojazdu.


Zatrzymanemu kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości, nieubezpieczonym autem i bez prawa jazdy oraz za przewożenie osób w nieodpowiedzialny sposób, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


Jego podróżujący na dachu kompani, w wieku 24 i 29 lat również byli pod wpływem alkoholu. Nie byli w stanie racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania.

am
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie