Państwo Islamskie grozi atakami w Rosji

Świat
Państwo Islamskie grozi atakami w Rosji
PAP/DPA

Groźby pojawiły się w nowym nagraniu wideo Państwa Islamskiego. Ataki miałyby być przeprowadzone już wkrótce - poinformował portal SITE monitorujący działalność islamistów w internecie.

Z komunikatu SITE wynika, że rosyjskojęzyczny film wypuściło centrum medialne Al-Hajat, które odpowiada w strukturach IS za obcojęzyczne media, informuje agencja Reuters. Na nagraniu słychać na nim m.in. śpiew: "wkrótce, bardzo niedługo, krew rozleje się jak ocean".

 

Moskwa włączyła się do konfliktu syryjskiego 30 września. Rosjanie deklarują, że jej lotnictwo zwalcza głównie obiekty należące do Państwa Islamskiego, ale według źródeł zachodnich dokonywane są także naloty na pozycje rebeliantów walczących z reżimem w Damaszku.

 

Z powodu zagrożenia ze strony ekstremistów, w Moskwie przedwczoraj zaostrzono środki bezpieczeństwa. - Wzmocniliśmy pracę organów spraw wewnętrznych w związku z pogróżkami płynącymi z różnych źródeł - informował szef tamtejszej policji Anatolij Jakunin. Policja monitoruje strefy przemysłowe, targowiska i inne miejsca, w których mogą przebywać cudzoziemcy lub osoby pozostające w polu zainteresowania operacyjnego, w tym w związku z działalnością ekstremistyczną.

 

PAP

pen

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze