Najnowszy Bond podbił szturmem polskie kina

Kultura
Najnowszy Bond podbił szturmem polskie kina
mat. prasowe

Ponad 900 tys. widzów w ciągu niespełna tygodnia - tylu fanów Bonda obejrzało już "Spectre", ustanawiając tym samym rekord w historii wyświetlania filmów o agencie 007 w polskich kinach.

24. opowieść z bondowskiej serii weszła do polskich kin w piątek 6 listopada. Dystrybutor wyliczył, że jutro przygody agenta Jej Królewskiej Mości, przyjdzie obejrzeć milionowy polski widz. Takie zainteresowanie oznacza, że "Spectre' nie zejdzie prędko z ekranów.

 

W najnowszej odsłonie serii James Bond otrzymuje tajemniczą wiadomość dotyczącą swojej przeszłości. Wyrusza na misję do Meksyku, następnie do  Rzymu, gdzie spotyka Monicę Belucci... Więcej szczegółów fabuły nie zdradzimy.

 

Produkcją filmu o Bondzie zajmowali się tradycyjnie Barbara Broccoli i Michael G. Wilson, przyrodnie rodzeństwo, dzieci Alberta R. Broccoliego, pierwszego producenta filmów o Bondzie. Współproducentem "Spectre" jest Daniel Craig.

 

Zdjęcia kręcono w Londynie, Rzymie, w Alpach, w Mexico City (gdzie na planie pojawiło się 1,5 tys. statystów) oraz na Saharze.

Film ma polskie akcenty. Autorem zdjęć do "Spectre" jest holenderski operator Hoyte van Hoytema, który studiował w łódzkiej filmówce. Z kolei za kamerą stanął Polak Łukasz Bielan.

 

pen

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze