Putin: Rosja nie da się wciągnąć w nowy wyścig zbrojeń

Świat
Putin: Rosja nie da się wciągnąć w nowy wyścig zbrojeń
PAP/EPA/ALEXEI DRUGININ/RIA NOVOSTI/KREMLIN POOL

- Nie mamy zamiaru wdawać się w wyścig zbrojeń, ani tym bardziej nikogo doganiać czy prześcigać - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin. Przemawiając w Soczi na spotkaniu z przedstawicielami koncernów zbrojeniowych powiedział, że realizowany przez Rosję program modernizacji sił zbrojnych, to rekompensata za lata niedofinansowania po upadku ZSRR.

To już trzecie w ostatnich trzech dniach spotkanie poświęcone sprawom wojskowym. Według agencji AP pokazuje to, jak wielką wagę przywiązuje Putin do modernizacji armii w okresie napiętych relacji z Zachodem, wywołanych konfliktem na Ukrainie.

 

We wtorek rosyjski przywódca oświadczył, że Rosja będzie pracować nad systemem obrony przeciwrakietowej oraz "nad systemami uderzeniowymi, które mogą pokonać dowolne systemy obrony przeciwrakietowej". Jest to kontrposunięcie Rosji w odpowiedzi na rozbudowę przez USA systemów obrony przeciwrakietowej.

 

W ocenie Putina Stany Zjednoczone i ich sojusznicy budują systemy globalnej obrony przeciwrakietowej nie biorąc pod uwagę ani zaniepokojenia tym Rosji, ani wysuwanych przez nią propozycji współpracy.

 

PAP

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie