Iwona Lewandowska i Łukasz Parszczyński wygrali Bieg Niepodległości

Polska
Iwona Lewandowska i Łukasz Parszczyński wygrali Bieg Niepodległości
PAP/Marcin Obara

Najszybciej spośród 15 tys. osób pokonali 10-kilometrową trasę 27 Biegu Niepodległości w Warszawie. Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) przebiegł dystans w 30 min. 11 sek. Iwona Lewandowska (Vectra Włocławek) przybiegła na metę po 34 minutach i 46 sekundach.

Bieg Niepodległości organizowany jest w Warszawie od 1989 roku. W tym roku impreza upamiętniła 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Jednocześnie stanowiła preludium do sportowych obchodów 100-lecia tego wydarzenia. Przed startem uczestnicy biegu odśpiewali hymn narodowy. Uczestnicy byli ubrani w dwukolorowe stroje. Biegnący zawodnicy ułożyli się w biało-czerwoną flagę.

 

Bieg Niepodległości należy do tzw. triady biegów historycznych organizowanych w Warszawie - obok Biegu Powstania Warszawskiego oraz Biegu Konstytucji 3 Maja. Jak mówią jego uczestnicy, to wydarzenie sportowe o niepowtarzalnym klimacie, a rywalizacja sportowa przeplata się z historią. Jest też okazją do zdobycia oryginalnych medali. 

 

Medal Biegu Niepodległości

 

PAP

PTRW
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie