Warszawa: 11 zgromadzeń zaplanowano na 11 listopada

Polska
Warszawa: 11 zgromadzeń zaplanowano na 11 listopada
Polsat News

Na dzień obchodów Święta Niepodległości zarejestrowano w Warszawie 11 zgromadzeń publicznych. Odbędzie się także Bieg Niepodległości i uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

- Chcę przypomnieć o odpowiedzialności organizatorów za pokojowy charakter zgromadzenia i zachowanie uczestników zgromadzeń – podkreśliła Ewa Gawor, szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

 

Najwięcej uczestników ma zgromadzić Marsz Niepodległości - według organizatorów ok. 50 tys. osób. Marsz rozpocznie się na rondzie Dmowskiego o godz. 14. Przejdzie tą samą trasą co rok temu: Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, w pobliże stacji kolejowej. Zarówno na początek marszu, jak i na jego zakończenie zaplanowano przemówienia działaczy Ruchu Narodowego, z którym związane jest Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości".

 

Hasło tegorocznego marszu brzmi: "Polska dla Polaków. Polacy dla Polski". Jak mówili narodowcy, jest ono związane z "zalewem nielegalnych imigrantów, którzy kołaczą do drzwi Europy".

 

Ulicami Warszawy przebiegną też też uczestnicy 27. Biegu Niepodległości. Rozpocznie się on o godz. 11:11, ma wziąć w nim udział 15 tys. biegaczy.

 

W związku z marszem kierowcy i pasażerowie komunikacji publicznej muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu w centrum miasta. W środę, od godziny 10, działać będzie specjalna policyjna infolinia. Pod numerem (22) 603-80-38 będzie można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach.

 

PAP

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie