Seksualne asystentki dla niepełnosprawnych w Czechach

Świat
Seksualne asystentki dla niepełnosprawnych w Czechach
Flickr/Julien Jeanneau/CC BY-ND 2.0

To specjalna usługa, która będzie dostępna odpłatnie - kosztować ma 1,2 tys. koron, czyli ok. 190 zł. Pięć pierwszych pań zostało już przeszkolonych przez pozarządową organizacje "Rozkosz bez ryzyka” i rozpocznie pracę na początku przyszłego roku.

,Seksualne asystentki to specjalnie przeszkolone prostytutki. Za ich przygotowanie do tego zajęcia zapłaciło czeskie ministerstwo finansów. Podpisały kodeks etyczny. W ramach usługi będą mogły dotykać klientów i uprawiać z nimi seks. Będą też uczyć niepełnosprawnych śmiałego mówienia o swoich potrzebach, asertywnego zachowania, używania seksualnych gadżetów, antykoncepcji. Mają też pomagać parom, w których jedna albo obie osoby są niepełnosprawne, w rozpoczęciu współżycia.


- Kandydatki do tej pracy zostały starannie wybrane. Same podjęły ostateczną decyzję czy chcą wykonywać to zajęcie. To osoby z dużym doświadczeniem w pracy z mężczyznami i ich ciałem – powiedziała dyrektor organizacji "Rozkosz bez ryzyka” Lucie Sidova. Prostytucja w Czechach jest legalna, a organizacja pomaga osobom pracującym w tzw. sektorze usług seksualnych.


Przez rok praca seksualnych asystentek będzie dokładnie analizowana i oceniana. Jeśli okaże się społecznie przydatna i dobrze przyjęta zostaną do tego zajęcia przeszkolone kolejne osoby.


Zawód seksualnej asystentki i asystenta dla niepełnosprawnych funkcjonuje w kilku krajach Europy zachodniej, m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Danii, Francji, Belgii Holandii. Żeby go wykonywać, trzeba przejść specjalne kursy albo nawet ukończyć odpowiednie studia.

 

praguepost.com, Polsat News

 

PTRW
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie