PiS wybrało szefa klubu i kandydatów na marszałków

Polska
PiS wybrało szefa klubu i kandydatów na marszałków
sejm.gov.pl/Polsat News

Decyzją klubu PiS Marek Kuchciński jest kandydatem na marszałka Sejmu, zaś Stanisław Karczewski na marszałka Senatu. Obaj dotychczas pełnili funkcję wicemarszałków. Na szefa klubu parlamentarnego został wybrany Ryszard Terlecki.

Nominacje do prezydiów Sejmu i Senatu zaakceptowane zostały na wtorkowym posiedzeniu klubu PiS przez aklamację - poinformowali posłowie PiS. Kandydatury zgłosił prezes partii Jarosław Kaczyński.

 

Dotychczasowi wicemarszałkowie na czele Sejmu i Senatu

 

Wcześniej o kandydaturach mówiła rzeczniczka partii, Elżbieta Witek. Przed posiedzeniem klubu PiS zapowiadała: - To już jest przesądzone. Marek Kuchciński jest doświadczonym parlamentarzystą, był wicemarszałkiem Sejmu i zna procedury. Jest to naprawdę bardzo dobra kandydatura. Jak podkreśliła "jest przy tym bardzo kulturalny i koncyliacyjny", a sposób w jaki będzie prowadził obrady sprawi, że "wszyscy posłowie z różnych klubów będą mieli świadomość, że na tym miejscu siedzi odpowiednia osoba".

 

O Stanisławie Karczewskim w rozmowie z dziennikarzami Witek powiedziała, że "jest chyba jedynym szefem sztabu, który doprowadził jedną partię do zwycięstwa".

 

Podczas posiedzenia klubu pojawiły się również propozycje dotyczące wicemarszałków Sejmu i Senatu.  Kandydatami na  wicemarszałków izby niższej będą Joachim Brudziński oraz Ryszard Terlecki. Z kolei na wicemarszałków izby wyższej - Grzegorz Czelej, Maria Koc i Adam Bielan.

 

Na wtorkowym posiedzeniu klubu ustalono również, że Ryszard Terlecki zostanie szefem klubu PiS. Jako wiceprzewodniczący, obok Mariusza Błaszczaka, Tadeusza Cymańskiego, Marka Suskiego i Jolanty Szczypińskiej, w prezydium będą zasiadać Marek Martynowski i Wojciech Szarama.

 

 

PAP, fot: sejm.gov.pl/Polsat News

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie