Kempa: będzie bilans otwarcia w kancelarii premiera

Polska

Musimy mieć wiedzę, na czym się opieramy. Będzie bilans otwarcia w kancelarii premiera - powiedziała we wtorek dziennikarzom Beata Kempa, która ma być szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło.

- Muszę zorientować się w bardzo krótkim czasie, na ile to, co zastaniemy jest sprawne, na ile jest profesjonalne, na ile będzie służyło wykonywaniu tych zadań, które sobie pani premier (Beata Szydło - przyp. red.) założyła. To musi być bardzo sprawna obsługa rządu - powiedziała Kempa we wtorek dziennikarzom.

 

Przyznała także, że podobne rozwiązanie jest przewidywane w kancelarii prezydenta Dudy.

 

- Musimy mieć jakiś bilans otwarcia, musimy wiedzieć, na czym się opieramy, wszystko odbędzie się bardzo spokojnie, gwarantuję jedno: że na pewno bardzo profesjonalnie - dodała.

 

Kandydatów na stanowiska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przedstawiła w poniedziałek kandydatka PiS na premiera Beata Szydło - tuż po tym, jak Komitet Polityczny PiS podjął ostateczne decyzje ws. składu przyszłego rządu. Szefową KPRM ma być Kempa, Komitetem Stałym Rady Ministrów ma kierować Henryk Kowalczyk, ministrem w kancelarii odpowiedzialnym za kontakty z parlamentem ma być Adam Lipiński, a Elżbieta Witek będzie szefową gabinetu politycznego premiera i rzeczniczką rządu.

 

Polsat News, PAP

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie