Kaczyński: Polska musi sama dojść do prawdy o Smoleńsku

Polska

Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim mówił do zebranych, że ich "comiesięczny marsz musi być kontynuowany". Przy okazji kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, podkreślił również, że miejsce krzyża jest na Krakowskim Przedmieściu.

- Wydaje mi się, że słuszna jest inicjatywa tych, którzy, jak wiem, chcą zwrócić się do pana prezydenta o to, by zgodził się na umieszczenie na terenie należącym do Pałacu Prezydenckiego krzyża – mówił Jarosław Kaczyński.

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił również, że nadal są trzy cele, które od momentu katastrofy prezydenckeigo samolotu, jeszcze nie zostały zrealizowane: - Upamiętnienie tragedii smoleńskiej, upamiętnienie poległych, upamiętnienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Jarosław Kaczyński  zaznaczył również, że Polska musi w końcu "dojść do prawdy” odnośnie katastrofy w Smoleńsku.  - Wierzę też, że dojdziemy do prawdy. Dojdziemy do prawdy sami, my Polacy. Często mówi się, że potrzebujemy wewnętrznego wsparcia. Nie, do prawdy musimy dojść sami. Polska musi sama dojść do prawdy o Smoleńsku i jestem przekonany, że powstały warunki po temu, by do tej prawdy doszła – powiedział prezes PiS.

 

Polsat News

Luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie