Szydło wyjaśniła, dlaczego do MON Macierewicz a nie Gowin: zadecydowały kompetencje

Polska
Szydło wyjaśniła, dlaczego do MON Macierewicz a nie Gowin:  zadecydowały kompetencje
Polsat News

- Kandydatów na szefa MON było co najmniej kilku. Jarosław Gowin dostał do wyboru dwa ministerstwa, w tym ministerstwo obrony; wybrał naukę i szkolnictwo wyższe - powiedziała w poniedziałek kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Zapytana na konferencji prasowej, czy wyborcy PiS nie powinni czuć się oszukani tym, że to Antoni Macierewicz pokieruje ministerstwem obrony, mimo że jako najważniejszego kandydata na to stanowisko wskazywała Gowina, odpowiedziała: - Rzeczywiście, taka zapowiedź padła w kampanii wyborczej, na konferencji prasowej, która odbyła się przy współudziale pana ministra Jarosława Gowina. Mówiliśmy wówczas o obronie narodowej i wówczas twierdziłam, że jednym z najbardziej prawdopodobnych kandydatów na to stanowisko w rządzie PiS jest pan Jarosław Gowin.

  

Na pytanie, co zadecydowało o wyborze kandydatury Macierewicza Szydło wyjaśniła, że  "w tej sprawie zadecydowały kompetencje".

 

Zanim Szydło przedstawiła kandydatów do rządu, prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że ostateczną decyzje w sprawie kandydatów podjął Komitet Polityczny partii.  

 

 

 

wj

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze