Powody do zadowolenia dla Adama Nawałki. Kadrowicze grali i strzelali

PAP/Bartłomiej Zborowski

4 piłkarzy powołanych przez Adama Nawałkę do kadry na towarzyskie mecze z Islandią i Czechami zdobyło w weekend bramki dla swoich ligowych klubów. Do siatki trafiali: Robert Lewandowski, Karol Linetty, Mariusz Stępiński i Tomasz Jodłowiec.

Lewandowski trafił dla Bayernu Monachium w sobotnim spotkaniu z VfB Stuttgart (4:0). Był to jego 14. gol w Bundeslidze w tym sezonie. Jest liderem klasyfikacji strzelców wspólnie z Gabończykiem Pierre'em-Emerickiem Aubameyangiem z Borussii Dortmund. Bramkarzem VfB Stuttgart był Przemysław Tytoń, również powołany przez selekcjonera Nawałkę na najbliższe potyczki towarzyskie.

Linetty pomógł Lechowi Poznań w zwycięstwie nad Górnikiem Łęczna 3:1, natomiast bramka Stępińskiego dała prowadzenie 1:0 Ruchowi Chorzów w starciu z Lechią Gdańsk (3:2). Z kolei gol Jodłowca był jedynym w meczu Legii z Pogonią Szczecin (1:0).

Spośród bramkarzy najlepiej poradził sobie Wojciech Szczęsny z Romy, który zachował czyste konto w derbach Rzymu z Lazio (2:0).
Występy polskich piłkarzy powołanych na towarzyskie mecze z Islandią i Czechami:

bramkarze

Artur Boruc (AFC Bournemouth) - rezerwowy w meczu z Newcastle United (0:1)
Łukasz Fabiański (Swansea FC) - cały mecz z Norwich City (0:1)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) - cały mecz i czyste konto z Lazio Rzym (2:0)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) - cały mecz z Bayernem Monachium (0:4)

obrońcy

Thiago Cionek (Modena FC) - cały mecz i żółta kartka z Cagliari (1:2)
Kamil Glik (Torino FC) - cały mecz i żółta kartka z Interem Mediolan (0:1)
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - cały mecz z CSKA Moskwa (2:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - rezerwowy w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen (3:2)
Łukasz Szukała (Osmanlispor) - cały mecz i żółta kartka z Eskisehirsporem (2:0)
Paweł Dawidowicz (Benfica Lizbona) - cały mecz drużyny rezerw z CD Santa Clara (0:2)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) - cały mecz z Pogonią Szczecin (1:0)
Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) - cały mecz z Ruchem Chorzów (2:3)

pomocnicy

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) - poza kadrą na mecz z Sampdorią Genua (2:0)
Kamil Grosicki (Stade Rennes) - do 86. minuty i żółta kartka wmeczu z Angers SCO (2:0)
Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) - cały mecz z Realem Madryt (3:2)
Maciej Rybus (Terek Grozny) - od 72. minuty meczu ze Spartakiem Moskwa (2:1)
Piotr Zieliński (Empoli FC) - do 86. minuty meczu z Juventusem Turyn (1:3)
Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) - do 86. minuty meczu z Ruchem Chorzów (2:3)
Sebastian Mila (Lechia Gdańsk) - poza kadrą na mecz z Ruchem Chorzów (2:3)
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) - do 46. minuty meczu z Ruchem Chorzów (2:3)
Bartosz Kapustka (Cracovia) - do 68. minuty meczu ze Śląskiem Wrocław (4:1)
Karol Linetty (Lech Poznań) - cały mecz i bramka z Górnikiem Łęczna (3:1)
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) - cały mecz i bramka z Pogonią Szczecin (1:0)
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków) - cały mecz i żółta kartka z KGHM Zagłębie Lubin (3:1)

napastnicy

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i bramka z VfB Stuttgart (4:0)
Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - od 46. minuty i asysta w meczu z Feyenoordem Rotterdam (1:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) - cały mecz i żółta kartka z Herthą Berlin (1:3)
Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów) - do 82. minuty i bramka w meczu z Lechią Gdańsk (3:2)