Awaria komputera w niemieckim samolocie rządowym

Świat
Awaria komputera w niemieckim samolocie rządowym
flickr.com/H.-D.N.

Do awarii Airbusa A340 z szefem dyplomacji Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem na pokładzie doszło jeszcze na pasie startowym na lotnisku Tegel w Berlinie. Minister Spraw Zewnętrznych miał lecieć do Włoch. To nie pierwsza taka sytuacja. Rządowy samolot wcześniej także sprawiał problemy techniczne.

Awarii komputera nie udało się szybko usunąć, a do dyspozycji nie było żadnej innej rządowej maszyny, więc Steinmeier poleciał z półtoragodzinnym opóźnieniem mniejszym samolotem. Z powodu braku miejsca, spora część delegacji musiała pozostać w Berlinie.

 

Minister udał się m.in. do toskańskiej gminy Ponte Buggianese, gdzie wspólnie z włoskim szefem dyplomacji Paolo Gentilonim ma otworzyć centrum dokumentacyjne, informujące o masakrze, dokonanej tam w 1944 roku przez Wehrmacht. Niemieccy żołnierze zamordowali tam wtedy ponad 170 cywilów.

 

To koleja awaria rządowego Airbusa A340, nazwanego imieniem Konrada Adenauera (kanclerza Niemiec w latach 1949-1963). "Już wielokrotnie sprawiał kłopoty techniczne" - zwraca uwagę agencja dpa.

 

PAP

wj

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze