Słabnie pozycja lidera Premier League; City bezbramkowo remisuje z Aston Villą

PAP/EPA/TIM KEETON

Lider nie dał rady pokonać ostatniej drużyny w tabeli. Mocno osłabionych "The Citizens” stać było tylko na bezbramkowy remis w wyjazdowym meczu 12. kolejki ligi angielskiej. Po tym spotkaniu mają już tylko punkt przewagi nad Leicester City oraz Arsenalem, który dzisiaj w derbach Londynu podejmuje Tottenham Hotspur.

Świetną okazję do pokonania bramkarza gospodarzy miał Vincent Kompany, który w doliczonym czasie drugiej połowy uderzał głową. Ekipę z Birmingham uratowała poprzeczka.

Drużyna z Manchesteru musi radzić sobie bez Sergio Aguero i Davida Silvy, którzy w dalszym ciągu leczą urazy. Do grona kontuzjowanych w 25. minucie meczu dołączył Wilfried Bony – rezerwowy napastnik.

Manchester City osłabił swoją pozycję lidera. Drugie Leicester City w sobotę pokonało Watford 2:1 i ma 25 punktów. Bramki dla "Lisów” zdobywali N’Golo Kante oraz Jamie Vardy, który z 12 trafieniami na koncie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Premier League. To był jego dziewiąty mecz ligowy z rzędu, w którym zdobył bramkę, co przybliża go do rekordu Ruuda van Nistelrooya, który zdobywał bramki w dziesięciu kolejnych meczach angielskiej ekstraklasy.

Łukasz Fabiański dał się pokonać Jonathanowi Howsonowi i jego Swansea City przegrało na wyjeździe z Norwich 0:1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie AFC Bournemouth z Newcastle United. Beniaminek uległ ekipie z Newcastle przed własną publicznością. Artur Boruc był rezerwowym bramkarzem gospodarzy.

Fatalna seria mistrza kraju

Chelsea Londyn przegrała ze Stoke City 0:1. To siódma w tym sezonie porażka mistrza kraju. Jose Mourinho pobił tym samym swój niechlubny rekord. Żadna drużyna prowadzona wcześniej przez niego nie przegrała więcej niż sześciu spotkań w sezonie. Dodatkowo Portugalczyk nie mógł oglądać ostatniego meczu na stadionie w konsekwencji kary za obrażanie sędziego. Chelsea ma w tej chwili 11 punktów i zajmuje 16. miejsce w tabeli.