Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna wizytę w Watykanie

Polska
Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna wizytę w Watykanie
Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Wieczorem będzie uczestniczyć we mszy przy grobie papieża św. Jana Pawła II. W poniedziałek rano Duda spotka się podczas audiencji z papieżem Franciszkiem. Jednym z tematów rozmowy będą Światowe Dni Młodzieży.

- Wizyta ma też wymiar dyplomatyczny. Wiele tematów także polityki światowej osobiście interesuje papieża Franciszka. Zakończył się niedawno synod o rodzinie. Jest także kwestia migracji, polityki zrównoważonego rozwoju. To wszystko będzie przedmiotem rozmowy w Watykanie - zapowiedział minister Krzysztof Szczerski odpowiedzialny w Kancelarii Prezydenta RP za sprawy zagraniczne.

 

Szczerski dodał, że rozmowy będą dotyczyć m.in Światowych Dni Młodzieży, które z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie i w Wieliczce 26-31 lipca 2016 roku.

 

Andrzej Duda złoży też wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, który znajduje się przy Viale Maresciallo Pilsudski w Rzymie. Zaplanowano także spotkanie w ambasadzie RP. Tam prezydent odznaczy Polaków zamieszkałych we Włoszech.

 

- Spotkanie będzie miało charakter obchodów narodowego święta. To wigilia 11 listopada - podkreślił Krzysztof Szczerski.

 

KAI, PAP

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie