PlusLiga: zwycięstwa faworytów w 2. kolejce

PAP/Dariusz Delmanowicz

Skra prowadzona przez Mariusza Wlazłego pewnie ograła MKS Będzin 3:0. Równie gładkie trzy punkty zdobył mistrz Polski, Resovia, która nie dała szans BBTS Bielsku-Białej wygrywając w takim samym stosunku.

Bielszczanie przed tygodniem potrafili urwać punkt wicemistrzowi Polski, jednak w starciu z Resovią nie mieli nic do powiedzenia. Co prawda początek zapowiadał ambitną walkę przyjezdnych i wiele emocji, bo ryzykowna zagrywka przyniosła prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej, jednak potem było już tylko gorzej. Resovia kontrolowała przebieg meczu i tylko powiększała przewagę. MVP spotkania wybrany został Bartosz Kurek.

Heroiczny bój w Olsztynie

Aż pięciu setów potrzeba było, by wyłonić zwycięzcę pojedynku pomiędzy drużynami Jastrzębskiego Węgla i AZS-u Olsztyn. Niemal wszystkie sety dostarczyły emocji do ostatniej piłki spotkania, a o podziale punktów zadecydowała dopiero gra na przewagi w secie często nazywanym przez siatkarzy „loterią”.

Skra Bełchatów udanie zainaugurowała nowy sezon we własnej hali. W rywalizacji między Skrą Bełchatów i MKS-em Będzin górą w sobotę byli gospodarze. Podopieczni Miguela Falaski tym razem bez większych problemów poradzili sobie z drużyną z Zagłębia, zdobywając pewne trzy punkty do ligowej tabeli. Najbliżej dogonienia rywali podopieczni Tomasza Wasilkowskiego byli w secie drugim.

Nokaut w Bydgoszczy

Nie wystarczyła ani sportowa ambicja, ani chęć udowodnienia, że mimo przeciwności losu można sprawić sportową niespodziankę – zmagający się z kontuzjami zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz na własnym terenie zdecydowanie ulegli pewnym siebie radomianom. W żadnym z setów nie udało im się nawiązać walki z rywalami, którzy wykorzystali przede wszystkim niedociągnięcia gospodarzy w ofensywie.

Oba czołowe polskie zespoły wygrały za trzy punkty i mogą spokojnie przygotowywać się do bezpośredniego pojedynku. Hit PlusLigi między Skrą Bełchatów, a Asseco Resovią już w najbliższą środę.