Sikorski ma już nowe zajęcie. Będzie wykładał na Harvardzie

Polska
Sikorski ma już nowe zajęcie. Będzie wykładał na Harvardzie
Polsat News

Radosław Sikorski będzie wykładowcą Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda w Bostonie. - Ma on unikalną perspektywę w sprawach polityki europejskiej i stosunków międzynarodowych i jesteśmy mu wdzięczni, że chce podzielić się z nami swymi spostrzeżeniami - napisał w komunikacie prasowym prof. Grzegorz Ekiert, dyrektor Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda.

Były szef polskiej dyplomacji oraz były marszałek Sejmu obejmie na prestiżowej amerykańskiej uczelni funkcję tzw. "senior fellow". Jego rolą będzie angażowanie się w intelektualne życie uczelni m. in. poprzez udział w seminariach i dyskusjach z kadrą naukową i studentami oraz wzmacnianie powiązań w Centrum pomiędzy teorią a praktyką, co ma umożliwić społeczności akademickiej oraz kadrze uczenie się od siebie nawzajem. Będzie to stanowisko typu "non-resident", czyli niewymagające stałej obecności na uczelni.

 

- Jestem zaszczycony, że będę mógł dzielić się swym doświadczeniem w polskiej i europejskiej polityce z amerykańską kadrą naukową i studentami - napisał cytowany w komunikacie Sikorski.

 

Sikorski, zanim został marszałkiem Sejmu, był ministrem obrony, a później szefem polskiego MSZ. W tej roli, wraz z ministrem spraw zagranicznych Szwecji Carlem Bildtem, zaproponował projekt integracji Unii Europejskiej z jej wschodnimi sąsiadami, zwany Partnerstwem Wschodnim. W lutym 2014 roku, wraz z ministrami Niemiec i Francji, zainicjował na Ukrainie mediacje, które doprowadziły do zakończenia trwających od trzech miesięcy krwawych protestów i zamieszek w Kijowie.

 

PAP

mrad

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze