Były doradca Władimira Putina znaleziony martwy w Waszyngtonie

Świat
Były doradca Władimira Putina znaleziony martwy w Waszyngtonie
Władimir Putin i Michaił Lesin/ fot. Reuters

Rosyjskie media podają, że ciało Michaiła Lesina zostało znalezione w pokoju hotelowym w waszyngtońskiej dzielnicy Dupont Circle. Członkowie rodziny poinformowali Russia Today, że przyczyną zgonu był atak serca.

Amerykańskie władze poinformowały ambasadę Rosji w Waszyngtonie o śmierci Lesina. Agencja TASS podaje, że policja nie znalazła śladów przestępstwa, ale wraz ze stroną rosyjską rozpoczęła śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn zgonu. Waszyngtońska policja nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.


Michaił Lesin w latach 1999-2004 był ministrem do spraw prasy, radia i telewizji. Przez wiele lat był także doradcą Władimira Putina. Stworzył telewizję Russia Today, która jest głównym narzędziem rosyjskiej propagandy na Zachodzie. W 2013 roku został szefem Gazprom-Media Holding, rosyjskiego giganta medialnego. Zrezygnował z tego stanowiska rok później, tłumacząc swoją decyzję problemami rodzinnymi. Zarzucano mu opracowanie systemu kontroli i cenzurowania niezależnych mediów w Rosji. Podejrzewany był także o korupcję i pranie brudnych pieniędzy.

 

Reuters

przep
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie