"Paliwooszczędne" opony z fabryki Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim

Biznes
"Paliwooszczędne" opony z fabryki Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim
Flickr/Vinod Sankar/CC BY 2.0

Dzięki modernizacji fabryka opon japońskiego koncernu Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim zwiększyła zatrudnienie o 170 osób i uruchomiła nową produkcję. - To obecnie jeden z najnowocześniejszych zakładów w naszym koncernie - powiedział dyrektor Bridgestone Stargard Gert Jansen. To jedyna fabryka Bridgestone na świecie, która produkuje jednocześnie opony i bieżniki PCT.

Wartą 120 mln euro modernizację zakończono w piątek. Fabryka produkuje dziennie 3600 opon i 1700 pasów bieżnika. - Są to wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych i autobusów - poinformował Jansen.

 

Przemysław Iwanek z Bridgestone Stargard powiedział, że najważniejszym elementem dwuletniej rozbudowy zakładu jest wprowadzenie produkcji bieżników PCT, którymi można zastąpić zużyty bieżnik w oponach samochodów ciężarowych i autobusach; dzięki bieżnikowaniu duże opony można powtórnie wykorzystać.

 

W fabryce powstają także m.in. "paliwooszczędne" opony serii ecopia. Opony ze stargardzkiej fabryki trafiają do klientów na całym świecie, w tym do producentów takich pojazdów jak: Daimler, IVECO, Volvo czy Scania.

 

Stargardzka fabryka, którą wybudowano w 2009 r., zatrudnia 835 pracowników. To jeden z czterech zakładów produkcyjnych Bridgestone w Polsce. Łączna wartość inwestycji japońskiego koncernu w naszym kraju to 536 mln euro. Japoński koncern założony w 1931 r., ma ponad 170 fabryk ogumienia na całym świecie, w których pracuje ponad 144 tys. osób.

 

PAP

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie