We Wrocławiu działa już piesuar

Polska

We Wrocławiu na terenie Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego zamontowano pierwszą toaletę dla czworonogów. Urządzenie ma uświadamiać właścicielom, jak ważne w miastach jest to, gdzie ich psy załatwiają swoje potrzeby.

Piesuar, bo tak nazwana została pierwsza w mieście toaleta dla psów, wyglądem przypomina zwykły słupek. Psy mogą przy nim załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne.


Jak działa psi pisuar?


Specjalnie wydrążone otwory, w których gromadzi się mocz, pozwalają na utrzymanie się zapachu po poprzednich użytkownikach psiej toalety. Dłużej utrzymujący sie zapach przywabia inne czworonogi, które chętniej wybierają to miejsce.

 

Dr Maciej Grzegory, ordynator ambulatorium kliniki weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, powiedział, że dotychczas psy chętniej wybierały ścianę tego ośrodka. A to stworzyło uciążliwy problem dla pracowników. - Pies musi zaznaczyć swój teren, a tym bardziej, gdy jest w miejscu, które nie zachęca do pobytu - wyjaśnił Maciej Grzegory.

 

Maciej Grzegory ma teraz nadzieję, że psy zostawia w spokoju scianę kliniki i będą teraz chętniej korzystać z postawionej dla nich toalety.

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie