W Niemczech powstała aplikacja mobilna dla uchodźców

Technologie
W Niemczech powstała aplikacja mobilna dla uchodźców
Polsat News

Imigranci uciekający z Bliskiego Wschodu i Afryki do Niemiec będą mogli zainstalować w telefonach aplikację "Witamy w Niemczech". Program pomoże im odnaleźć się w nowym kraju. Władze kraju szacują, że w tym roku wniosek o azyl złoży w sumie około miliona uchodźców.

Większość azylantów przybywających do Niemiec ma ze sobą nowoczesne smartfony. Aby ułatwić im pierwsze tygodnie i miesiące życia w nowym miejscu, niemieckie władze sugerują zainstalowanie aplikacji "Witamy w Niemczech".


Poinformuje ona imigrantów, gdzie mają się zgłosić, gdy potrzebują pomocy, jak i gdzie zapisać się na kurs języka niemieckiego. Program pomoże starać się o azyl i podpowie, jakich dokumentów wymaga procedura starania się o azyl. Aplikacja poda także, gdzie zwrócić się z prośbą o pomoc, jeśli zawarte w niej informacje nie będą wystarczające.

 

- W sieci można zaleźć wiele dziwnych informacji, często błędnych. Naszym celem jest dostarczenie tym, którzy planują przyjazd do Niemiec, pełnej informacji na temat tego, co ich tutaj spotka - powiedziała Viola Klein szefowa Saxony Systems, firmy, która stworzyła aplikację.

 

Aplikacja jest darmowa i dostępna w językach: niemieckim, angielskim i arabskim. Dotychczas ściągnęło ją ponad 5 tysięcy osób.

 

- To bardzo dobra aplikacja. Zawiera wiele informacji, ważnych z punktu widzenia uchodźcy, który przyjechał do Niemiec z Syrii. Obowiązujące tu prawo bardzo różni się od syryjskiego - powiedział Ahmet Mohammed, 25-letni uchodźca z syryjskiego Aleppo, który do Europy dotarł przez Turcję. - Ta aplikacja zawiera wiele informacji, które mogą pomóc uchodźcy w codziennym życiu - dodał.

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie