Krychowiak zostaje w Hiszpanii

Sport
Krychowiak zostaje w Hiszpanii
PAP/EPA

Koniec spekulacji co do dalszych losów Grzegorza Krychowiaka. Polak pozostaje w Sevilli do 2019 roku - poinformował na swojej stronie andaluzyjski klub. Reprezentant Polski został jednym z najlepiej opłacanych zawodników Sevilli.

Sevilla zdradziła, że kwota pozwalająca Grzegorzowi Krychowiakowi na odejście z Estadio Ramon Sanchez Pizjuan ma wynosić 45 mln euro. Poprzednia umowa była ważna do 30 czerwca 2018 roku, a klauzula odstępnego opiewała na 30 mln euro. Od tego czasu piłkarz z Mrzeżyna stał się jednym z najlepszych defensywnych pomocników Europy i ustawiła się po niego kolejka największych klubów m.in Manchester City, Arsenal Londyn, Paris Saint-Germain czy Real Madryt.

 

Władze Sevilli już w sierpniu podjęły decyzję o zaproponowaniu Polakowi nowego kontraktu, ale strony osiągnęły porozumienie dopiero w czwartek. Nowe rozwiązanie satysfakcjonuje obie strony: Krychowiak stał się jednym z najlepiej opłacanych zawodników, a podniesiona do 45 mln euro kwota odstępnego zabezpieczy interesy klubu.

 

Krychowiak trafił do Sevilli z francuskiego Stade de Reims za ok. 5,5 miliona euro. W Andaluzji reprezentant Polski stał się jednym z ulubieńców miejscowych kibiców.

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie