CBA zatrzymało dwóch dyrektorów jednej ze spółek gazowych

Polska
CBA zatrzymało dwóch dyrektorów jednej ze spółek gazowych
Polsat News

- Przestępczy proceder polegał na zawieraniu przez przedstawicieli spółek państwowych fikcyjnych umów na wykonywanie określonych prac i wyprowadzaniu w ten sposób pieniędzy ze spółek. – mówi Piotr Żak z prokuratury okręgowej w Gliwicach. Udokumentowana szkoda opiewa na 2 mln złotych.

- Czynności wykonywaliśmy na polecenie prokuratora w ramach śledztwa prowadzonego wspólnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Okręgową w Gliwicach – powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. Dobrzyński dodał, że w piątek zatrzymani zostaną przewiezieni do Gliwic i nie wykluczyli kolejnych zatrzymań w tej sprawie.


Według Radia ZET chodzi o dwóch dyrektorów państwowej spółki Gaz-System.


Rzecznik prokuratury wyjaśnił, że nadzorowane przez prokuraturę śledztwo w sprawie działania na szkodę spółek gazowniczych prowadzi katowicka delegatura CBA. Zarzuty oszustwa usłyszały wcześniej już dwie osoby - podał.

 

- Wczoraj zatrzymano (kolejne – przyp. red.) dwie osoby sprawujące funkcje kierownicze w jednej ze spółek Skarbu Państwa – powiedział Żak. - Zostaną im przedstawione zarzuty niegospodarności, wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach poprzez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków – dodał prokurator.

 

Obecnie udokumentowana szkoda to ok. 2 mln zł.  Prokuratura podaje, że skala przestępstw może być większa.

 

PAP

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie