Do 17 wzrosła liczba ofiar katastrofy budowlanej w pobliżu miasta Lahaur w Pakistanie. Co najmniej 40 osób jest rannych.

Świat
Do 17 wzrosła liczba ofiar katastrofy budowlanej w pobliżu miasta Lahaur w Pakistanie. Co najmniej 40 osób jest rannych.
PAP/EPA

Pod gruzami budynku, w którym było około 200 osób wciąż uwięzione są dziesiątki poszkodowanych. Ratownicy przeszukują gruzy bez chwili przerwy.

 - Dotychczas udało się uratować 98 osób. Wydobyliśmy 17 ciał. Trwa akcja ratukowa. Mamy kontkat z jednym ocalonym i próbujemy do niego dotrzeć. Mamy nadzieję, że wkrótce się nam to uda. Przed chwilą wyciągliśmy kolejną osobę - mówi w rozmowie z agencją Reutera przedstawiciel pakistańskich władz.

 

Akcja ratunkowa wiąż trwa. Ratownicy oceniają, że pewność co do tego, czy wydobyto wszystkich poszkodowanych, będzie najwcześniej za około osiem godzin.

 

Zakłady, w których doszło do zawalenia się hali produkcyjnej, produkowały torby z tworzyw sztucznych. Fabryka znajduje się 20 km na wschód od Lahaur, stolicy prowincji Pendżab na zachodnim przedgórzu Himalajów. Do tragedii doszło w tydzień po trzęsieniu ziemi o sile 7,5 w skali Richtera, które spowodowało śmierć 273 osób.

 

REUTERS

pen

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze