Brytyjczyk nie mógł złożyć zamówienia w KFC. Powód? Bekon nie jest halal

Świat
Brytyjczyk nie mógł złożyć zamówienia w KFC. Powód? Bekon nie jest halal
Mike Mozart/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

45-letni Steve Mitchell razem ze swoją 18-letnią córką Chelsea nie mogli zamówić dania z bekonem w KFC w angielskim mieście Derby. Obsługa odmówiła mu, ponieważ w lokalu serwowana jest tylko żywność halal, czyli dozwolona w islamie, a bekon nie spełnia tego wymogu.

Mitchell nie krył swojego rozgoryczenia w rozmowie z lokalnymi mediami, ponieważ musiał przejechać "dodatkowe cztery mile" do kolejnego KFC, aby otrzymać produkt, na który miał ochotę.

 

Do wizyty w znanej sieci fast-foodowej skłoniła go reklama zestawu o nazwie "BBQ Bacon Boss Box Meal". W Derby dowiedział się jednak, że lokal, który odwiedził, serwuje tylko pożywienie halal, a bekon nie spełnia tego wymogu.

 

Rzecznik sieci wyjaśnił, że klient trafił do jedynej placówki w całym hrabstwie Derbyshire, który serwuje dania wyłącznie halal. KFC uruchomiła pierwsze lokale tego typu w Anglii w 2009 roku, ponieważ muzułmanie są częstymi klientami sieci w tym kraju. - Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w pobliżu punktów halal były restauracje serwujące inne posiłki, tak aby każdy nasz klient był zadowolony - dodał.

 

KFC na swojej stronie internetowej chwali się, że współpracuje ze Stowarzyszeniem Jedzenia Halal z siedzibą w Londynie. Wszystko po to, aby muzułmańscy klienci sieci w Wielkiej Brytanii nie mieli wątpliwości dotyczących produktów serwowanych w placówkach marki.

 

Restauracje KFC halal serwują jedynie dania ze zwierząt, które "nie były martwe przed rzezią". Ponadto w czasie rytualnego uboju odczytywany jest odpowiedni werset z Koranu.

 

mirror.co.uk

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie