Znana jest przyczyna śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości

Polska
Znana jest przyczyna śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości
PAP/Tomasz Gzell

Niewydolność wielonarządowa po przebytej operacji była przyczyną śmierci Moniki Zbrojewskiej, byłej wiceminister sprawiedliwości. To wstępne wyniki przeprowadzonej dziś sekcji zwłok - poinformował Przemysław Nowak, rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie.

- Końcowa i pełna opinia z sekcji zwłok zostanie sporządzona w ciągu kilku tygodni. Z uwagi na tajemnicę lekarską nie podajemy żadnych dalszych informacji dotyczących stanu zdrowia lub procesu leczenia zmarłej - wyjaśniał rzecznik prokuratury.

 

Była wiceminister sprawiedliwości zmarła w warszawskim szpitalu przy ul. Banacha w piątek, 30 października, w wieku 43 lat. Trafiła tam dzień wcześniej z powiatowego szpitala w Sochaczewie. Nie wiadomo, dlaczego znalazła się w szpitalu.

 

W mediach zrobiło się głośno o Monice Zbrojewskiej po ujawnieniu informacji, że 23 października w Łodzi została zatrzymana, gdy prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W zwiazku z tym zdarzeniem jeszcze tego samego dnia została odwołana ze stanowiska na wniosek ministra sprawiedliwości Borysa Budki.

 

Zbrojewska pełniła stanowisko wiceministra od listopada 2014 r. Była adwokatem, ekspertką prawa karnego, sekretarzem Ośrodka Badawczego Adwokatury im. Witolda Bayera i członkiem rady naukowej OBA. Związana z Uniwersytetem Łódzkim.
 

W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, w latach 2002-2005 odbyła aplikację prokuratorską. W latach 2003-2008 była ekspertem sejmowych komisji śledczych, w latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką. Jest autorką ponad 100 publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia.

 

PAP

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie