Opole: śmierć dwulatka po godzinnym oczekiwaniu w izbie przyjęć

Polska
Opole: śmierć dwulatka po godzinnym oczekiwaniu w izbie przyjęć
Polsat News

Dwuletnie dziecko zmarło po godzinie oczekiwania w izbie przyjęć opolskiego szpitala zanim ktokolwiek z personelu się nim zajął. Rodzice oskarżają lekarzy. Śledztwo ma wyjaśnić czy czas oczekiwania miał decydujący wpływ na przebieg wydarzeń.

Wszystko wydarzyło się w niedzielny poranek w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu. Rodzice przyjechali do izby przyjęć z dwuletnim synkiem, bo chłopiec wymiotował i narzekał na ból brzucha.  Rodzina czekała na lekarza, ale pomoc przyszła zbyt późno. Dopiero kiedy dziecko straciło przytomność trafiło na intensywną terapię, gdzie personel natychmiast rozpoczął reanimację. Trwająca godzinę akcja ratunkowa nie przyniosła skutków, chłopczyk zmarł.

 

- Nic nie wskazywało na to, że u tego dziecka występuje zagrożenie życia - powiedział Polsat News dr Andrzej Kucharski, dyrektor medyczny szpitala w Opolu.

 

Chłopiec zmarł  na sepsę, ogólne i ciężkie zakażenie całego organizmu. - Prokurator ustala czy do zgonu dziecka doszło  wskutek zawinionego postepowania któregokolwiek z lekarzy - poinformowała Lidia Sieradzka z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie