Siatkarska LM: wicemistrz Polski rozpoczął od łatwej wygranej

PAP/Adam Warżawa
Kadr z meczu

W spotkaniu grupy F siatkarskiej Ligi Mistrzów Lotos Trefl Gdańsk pokonał Vojvodinę Nowy Sad 3:0. W swoim pierwszym, historycznym meczu w tych prestiżowych rozgrywkach, wicemistrzowie Polski nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali.

Serbowie zwyciężyli w ubiegłym sezonie w Pucharze Challenge, ale to wicemistrzowie Polski byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji.

Siatkarze Lotosu Trefla rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia i szybko objęli prowadzenie 5:0. Goście na przestrzeni całego seta nie byli w stanie nawet zbliżyć się punktami do wicemistrzów Polski. Lotos pewnie wygrał tę odsłonę 25:18. W drugiej partii  podopieczni Andrei Anastasiego wygrali jeszcze wyżej - 25:15, choć początek tego seta był w miarę wyrównany. Trzeci set był najbardziej emocjonujący, goście kilkakrotnie zdobywali kontaktowe punkty (14:13, 19:18), ale w kluczowych momentach gospodarze nie stracili koncentracji i pewnie zwyciężyli 25:19.

Lotos i Vojvodina w grupie F siatkarskiej Ligi Mistrzów będą rywalizować z włoską Modeną Volley Punto Zero oraz słoweńskim ACH Volley Lublana; do konfrontacji tych drużyn dojdzie 5 listopada.

Lotos Trefl Gdańsk - Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)