Nowe twarze w Sejmie. Politycy uczą się pracy w niższej izbie parlamentu

Polska

Dwustu piętnastu parlamentarzystów-debiutantów uczy się w Sejmie m.in. jak trafić na salę obrad i jak głosować przy pomocy elektronicznych kart. Dziś i jutro w Sejmie szkolenia dla nowo wybranych posłów.

Zamiast tremy nowicjusza - lekkie zdezorientowanie i duże emocje. - Od 10 minut jestem, więc na razie się "rozpłaszczyłam" i zajmują mnie sprawy organizacyjne - powiedziała Joanna Schmidt z partii .Nowoczesna. Prawie połowa posłów korytarzami sejmowymi porusza się po raz pierwszy. - Jest wielu nowych posłów, ponad 200 osób nowych. To dobrze dla demokracji, że jest wymiana elit - powiedział prof. Piotr Gliński z PiS.

 

Ciężką pracę zadeklarował także Piotr "Liroy" Marzec z Kukiz'15. - Mam 44 lata i nie tylko różne śmieszne historie mi we łbie. Swoją funkcję tu traktuję bardzo poważnie - powiedział muzyk.

 

Szkolenia na nowego posła najbardziej obawia się lider tego samego ugrupowania - Paweł Kukiz. - Mam nadzieję, że podobnie jak na szkoleniu w sejmiku dolnośląskim, nie zasnę w trakcie - mówił. Sprawdziliśmy. Nie zasnął. Słuchał i próbował głosować.

 

Datę pierwszego posiedzenia nowego Sejmu wyznaczy prezydent Andrzej Duda.

 

Polsat News

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie