Gowin: strategię tworzy Jarosław Kaczyński, a realizuje ją Beata Szydło

Polska
Gowin: strategię tworzy Jarosław Kaczyński, a realizuje ją Beata Szydło
Polsat News

- To będzie rząd bardzo wyrazistych postaci. Mieszanka silnych polityków i równocześnie świetnych ekspertów. Jego skład może zostać ogłoszony nawet w tym tygodniu - zapowiedział w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News Jarosław Gowin. Lider Polski Razem podkreślił, że decyzje o obsadzie ministerialnych stanowisk samodzielnie podejmuje Beata Szydło, ale je konsultuje.

Gowin przyznał, że dziś podczas spotkania czołowych polityków PiS z udziałem Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego odbyła się "decydująca rozmowa" dotycząca również jego politycznej przyszłości. Nie ujawnił jednak, czy i jaką propozycję otrzymał. 8 października Szydło ogłosiła, że Gowin jest kandydatem na ministra obrony.

 

- Kto zostanie członkiem rządu i w jakiej roli, to domena przyszłej premier Beaty Szydło. Byłoby nie fair, gdybym cokolwiek ujawniał - powiedział lider Polski Razem.

 

- Mądry premier podejmuje decyzje samodzielnie, ale w konsultacji z własnym zapleczem, czyli przede wszystkim z PiS-em, ale także z partiami sojuszniczymi  - powiedział Gowin. Jak podkreślił: - Głos ostateczny zawsze mają kobiety. Ja sobie nie wyobrażam sytuacji, w której premier nie podejmuje ostatecznych decyzji. A to, że są konsultowane, to sytuacja normalna. To dowód politycznej mądrości ze strony Beaty Szydło.

 

Komentując wypowiedź Mariusza Błaszczaka, który stwierdził, że rząd PiS nie będzie "autorskim" gabinetem Szydło,  Gowin powiedział: - Rząd autorski powstaje bez konsultacji z zapleczem. Np. rząd Marka Belki, który był rzadem mniejszościowym i właściwie miał cały parlament przeciwko sobie. Podział ról w obrębie Zjednoczonej Prawicy jest taki, że strategiem jest Jarosław Kaczyński, a realizuje ją Beata Szydło - wyjaśnił.

 

Cała rozmowa:

 

 

Polsat News

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie