Prawie 17 mln paragonów zarejestrowanych w październiku w loterii Ministerstwa Finansów

Biznes
Prawie 17 mln paragonów zarejestrowanych w październiku w loterii Ministerstwa Finansów
Polsat News

Co godzinę Polacy rejestrowali średnio 23 tys. paragonów, a ostatniego dnia października - 2,3 mln paragonów. Resort finansów podsumował pierwszy miesiąc Narodowej Loterii Paragonowej. 16 listopada odbędzie się pierwsze z losowań nagród.

- To świetnie, że Polacy włączyli się do wspólnej zabawy - podsumowała wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna. - Osoby, które nie płacą podatków, oszukują w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny później zostać wydane na nasze bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci, są przez nich przywłaszczane. Z drugiej - cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy. Każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku grając nieuczciwie - dodała.

 

Spośród paragonów zarejestrowanych w październiku, pierwszym miesiącu trwania loterii, 16 listopada wylosowana zostanie nagroda główna – Opel Astra, a 27 listopada nagrody dodatkowe – iPady i tablety (transmisja na kanale Youtube loterii).

 
Premiowane branże


Prawie 375 tys. zarejestrowanych w październiku paragonów pochodziło z branży: fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, która jest pierwszą z czterech branż premiowanych w loterii. Paragony z tego sektora można rejestrować jeszcze do 31 grudnia. Losowanie specjalnej nagrody odbędzie się 18 stycznia 2016 roku.

 

Następną premiowaną branżą jest prywatna praktyka lekarska i dentystyczna, a rejestrowanie paragonów potrwa od 1 stycznia do 31 marca 2016 r. Od początku kwietnia do końca marca premiowana będzie konserwacja i naprawa samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Ostatnim sektorem będzie gastronomia. Paragony z restauracji i innych placówek gastronomicznych oraz punktów przygotowania i podawania napojów będzie można rejestrować od 1 lipca do 30 września.


Paragony rejestrować można na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl

 

loteriaparagonowa.gov.pl/

 

 

przep

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze