Pierwsze ciała ofiar katastrofy airbusa są już w Rosji

Świat
Pierwsze ciała ofiar katastrofy airbusa są już w Rosji
Reuters

Na lotnisku Pułkowo w Sankt Petersburgu wylądował samolot z ciałami ofiar katastrofy airbusa A321 w Egipcie. Kolejna maszyna przyleci do Rosji w poniedziałkowy wieczór.

Rosyjskie media poinformowały, że pierwszy ił-76 wylądował tuż przed godziną szóstą rano czasu miejscowego. Na pokładzie znajdowały się 144 ciała.

 

Według ustaleń agencji Reutera, z rosyjskiego lotniska wyjechały dwie ciężarówki przewożące trumny oraz dwa autobusy, którymi jechały rodziny ofiar.

 

Nadal nie są znane przyczyny tragedii. W sobotę Państwo Islamskie przyznało się do zamachu na samolot, ale Egipcjanie uważają, że przyczyną katastrofy była usterka techniczna.

 

Czarne skrzynki znaleziono już w sobotę. Odczyt danych z nich potrwa jednak bardzo długo.

 

Maszyna lecąca z Szarm-el-Szejk do Sankt-Petersburga rozbiła się niedaleko miejscowości Nachl w centralnym punkcie półwyspu Synaj. W katastrofie zginęły 224 osoby, w tym 17 dzieci oraz siedmioro członków załogi.

 

Miała tylko 10 miesięcy

 

Symbolem tragicznego lotu stała się Darina Gromowa. 10-miesięczna dziewczynka była najmłodszą ofiarą katastrofy. Na fotografii, która obiegła rosyjskie media, dziewczynka opiera się o szybę na lotnisku Pułkowo, tuż przed wylotem na wakacje, z których już nie wróciła. Jej rodzice - Aleksander i Tatiana - byli młodym małżeństwem, które zdecydowało, że zabiera córeczkę do Egiptu ze sobą.

 

 

Reuters

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie