Karczewski: decyzji ws. in vitro nie powinno się podejmować na kilka dni przed końcem kadencji

Polska
Karczewski: decyzji ws. in vitro nie powinno się podejmować na kilka dni przed końcem kadencji
Polsat News

- Jest bardzo dużo czasu, aby takie rozporządzenie napisać. Obecny program dotyczący finansowania in vitro obowiązuje do czerwca 2016 r. więc nie trzeba się z tym spieszyć - powiedział Stanisław Karczewski. Wicemarszałek Senatu skomentował w ten sposób informacje, że ustępujący minister zdrowia Marian Zembala chce przedłużyć finansowanie in vitro z budżetu państwa o kolejne 3 lata.

Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości, podkreślał w "Graffiti" w Polsat News,  że finansowanie in vitro z budżetu to bardzo poważna decyzja, której nie powinno się podejmować na kilka dni przed końcem kadencji. - Dlatego poprzez państwa stację apeluję do ministra Zembali, aby w ostatniej chwili nie podejmował tak istotnych decyzji, tym bardziej, że jest na nią jeszcze sporo czasu - powiedział senator.

 

Zdaniem Karczewskiego, pieniądze, które zostaną przeznaczone na metodę in vitro, państwo mogłoby wydać o wiele lepiej. - In vitro kosztuje podatników 300 mln złotych. My te pieniądze przeznaczylibyśmy na sprawy ważne z punktu widzenia zdrowia i życia Polaków - stwierdził. Senator podkreślał, również że gdyby decyzja należała do PiS to w to miejsce wprowadzony zostałby projekt zakładający darmowe leki dla osób powyżej 75 roku życia. Zaznaczył, że propozycja jego ugrupowania jest "nie tylko lepsza, ale w dodatku o ponad 100 mln zł tańsza".

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie