Branża transportowo-logistyczna zwiększa zatrudnienie. Praca czeka na kierowców i magazynierów

Biznes
Branża transportowo-logistyczna zwiększa zatrudnienie. Praca czeka na kierowców i magazynierów
Flickr.com/Kris Duda

Przewoźnicy mają coraz więcej zleceń, więc pracujący na ich rzecz rekruterzy poszukują coraz więcej pracowników. Tylko w III kwartale ogłoszono w logistyce o ponad 16 proc. ofert pracy więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku – czytamy w "Pulsie Biznesu".

Od pracodawców z branży transportowo-logistycznej płynie już w sumie czwarty kwartał z rzędu coraz więcej ofert pracy. Przedstawiciele spółek eRecruiter, FIEGE i DB Schenker Logistics podkreślają, że zleceń jest coraz więcej, a wciąż brakuje rąk do pracy. Przewoźnicy, aby przyciągnąć najlepszych, posługują się profesjonalnymi metodami pozyskiwania pracowników.

 

- Sposób postępowania powinien być dopasowany do rodzaju stanowiska, na jakie pozyskujemy kandydatów. Popularnością cieszą się praktyki rekrutacyjne, które pozwalają zidentyfikować tzw. talenty - podkreślała Izabela Bartnicka, ekspert eRecruiter.

 

Z kolei spółka FIEGE stawia bardziej na indywidualność każdego z pracowników. - Bez względu na funkcję, najważniejsze jest to, czy aplikant przejawia inicjatywę i chce się uczyć - powiedział Andrzej Wątrobiński, kierownik personalny w FIEGE.

 

Puls Biznesu

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie