Kard. Nycz: Zbyt zafascynowani teraźniejszością zapominamy o sensie życia

Polska
Kard. Nycz: Zbyt zafascynowani teraźniejszością zapominamy o sensie życia
Flickr/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

- Każdy z nas chce być zbawiony, a więc wszyscy powinniśmy iść drogą świętości - mówił w niedzielę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Jak dodał, droga ta jest trudem każdego z nas.

Kard. Nycz poprowadził w niedzielę mszę świętą na Cmentarzu Wolskim. W homilii zwrócił uwagę, iż droga do świętości każdego z nas rozpoczyna się od chrztu świętego. - To wtedy zostaliśmy włączeni w tą wielką świętą drogę, która prowadzi nas do ostatecznego spotkania z Bogiem. To wtedy staliśmy się dziećmi Boga - podkreślił.

 

Duchowny zwracał uwagę, że tempo dzisiejszego życia jest tak duże, że jesteśmy za bardzo "zafascynowani teraźniejszością", zapominając, jaki jest sens naszego życia. Wskazywał, że Bóg obdarza każdego człowieka "tym, co jest początkiem jego drogi do świętości", a zbawienie dokonuje się już na ziemi. Podkreślał też, że Bóg, który kocha wszystkich ludzi, szczególnie blisko jest wobec tych ludzi, którzy są ubodzy. - Szczególnie blisko jest wobec tych, którzy są czystego serca, którzy cierpią prześladowania - dodał.

 

"Patrzmy na swoje życie z perspektywy wieczności"

 

- Wszyscy chcemy być zbawieni, a więc wszyscy powinniśmy iść drogą świętości, każdy w swoim własnym powołaniu - trochę inaczej matka, ojciec, trochę inaczej kapłan, człowiek samotny - mówił. Dodał, że ta droga jest trudem każdego z nas i chodzi o to, abyśmy umieli patrzeć na swoje życie z perspektywy wieczności.

 

Dzień Wszystkich Świętych jest obchodzony w Kościele katolickim od IX wieku. Wyznaczył je na 1 listopada papież Grzegorz IV w 837 roku.

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie