Witek: w przyszłym tygodniu decyzje ws. kandydatów na ministrów

Polska
Witek: w przyszłym tygodniu decyzje ws. kandydatów na ministrów
Polsat News

Rzeczniczka PiS, Elżbieta Witek poinformowała, że komitet polityczny partii prawdopodobnie w przyszłym tygodniu podejmie decyzje o kandydatach na ministrów przyszłego rządu. Dodała także, że delegacja PiS konsultowała się już z prezydentem Andrzejem Dudą odnośnie kalendarza wyborczego.

W spotkaniu z prezydentem uczestniczyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef komitetu wykonawczego Joachim Brudziński i wiceprezes Adam Lipiński. Witek przyznała, że Beata Szydło nie brała udziału w rozmowach, ale jak zaznaczyła rzeczniczka – wszystko wie i nic się nie dzieje poza nią.


Rzeczniczka PiS nie ujawniła propozycji daty pierwszego posiedzenia Sejmu złożonej prezydentowi. – Myślę, że w przyszłym tygodniu, gdy będzie podany przez pana prezydenta termin pierwszego posiedzenia Sejmu, odbędzie się komitet polityczny. Komitet, jako władza statutowa, się spotka, żeby kandydatury, które się pojawią omówić i zatwierdzić – wyjaśniła Witek.


W piątek w siedzibie PiS znów spotkało się kierownictwo partii w sprawie kształtu przyszłego rządu. – Na pewno są to wspólne ustalenia – powiedziała Witek zapytana, kto bierze udział w  naradach – Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński.


Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić  samodzielnie. W wyborach do Sejmu zdobyło 37,58 proc. głosów, co dało 235 mandatów. We wtorek komitet polityczny PiS zadecydował, że oficjalną kandydatką na premiera będzie Beata Szydło.

 

PAP

 

przep

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze