Polska jednym z najlepszych celów podróży w 2016 roku

Kultura
Polska jednym z najlepszych celów podróży w 2016 roku
Marcin Polak/Flickr.com
Plac Zamkowy w Warszawie

Międzynarodowe wydawnictwo turystyczne Lonely Planet uważa, że Polska będzie w przyszłym roku jednym z najlepszych wartych odwiedzenia miejsc. Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce krajów uznanych za atrakcyjne cele podróży.

"Jeśli jest w Europie państwo, które może korzystać z supermocy, to jest to Polska" - czytamy w uzasadnieniu Lonely Planet. Autorka opisu tłumaczy, że Polska uniknęła recesji, a liczba turystów nad Wisłą systematycznie rośnie. Sceptycy twierdzili, że dobra passa naszego kraju zakończy się po Euro 2012. Tak się nie stało.

 

Przedstawiciele wydawnictwa wskazują m.in, że Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury. Przywołano też uwielbiany przez Anglików Kraków, w którym w przyszłym roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Sugerowane jest odwiedzenie kopalni soli w Wieliczce oraz Wawelu.

 

Wśród miejsc wartych wizyty Lonely Planet podaje także Białowieski Park Narodowy, Warszawę, Katowice i Szczecin. O wyróżnieniu poszczególnych miast decydowały bardzo różne czynniki. Np. w stolicy województwa zachodniopomorskiego doceniono pole golfowe Binowo Park.

 

Top 10 państw wartch odwiedzenia w 2016 roku według Lonely Planet:

 

1. Botswana
2. Japonia
3. Stany Zjednoczone
4. Palau
5. Łotwa
6. Australia
7. Polska
8. Urugwaj
9. Grenlandia
10. Fidżi

 

Polsat News, lonelyplanet.com

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze