Kolejny kandydat do szefowania PO? "Może pojawić się trzecia opcja"

Polska
Kolejny kandydat do szefowania PO? "Może pojawić się trzecia opcja"
Polsat News

Minister sprawiedliwości Borys Budka nie wykluczył kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej. Swoją decyzję uzależnił od "sygnałów z dołów partyjnych, że potrzebna jest w PO tzw. trzecia opcja". W czwartek gotowość do startu wyraził z kolei szef MSZ Grzegorz Schetyna.

W piątek w radiowej Jedynce w "Sygnałach Dnia" Budka tłumaczył: - Chciałbym podkreślić, że może pojawić się trzecia opcja i trzecia opcja oznacza zmianę pokoleniową w Platformie Obywatelskiej. Jeżeli koleżanki i koledzy uznają, że taka opcja jest potrzebna, to wtedy na pewno będę jedną z osób, które mogą zgłosić swoją kandydaturę. Natomiast na tę chwilę apeluję o to, żebyśmy spokojnie wewnątrz partii rozmawiali na ten temat - stwierdził.

 

- Mam to szczęście, że jestem członkiem ugrupowania, w którym głos ministra sprawiedliwości czy głos ministra spraw zagranicznych ma taką samą wagę wewnątrz wyborów partyjnych, jak głos każdego innego członka. My wybieramy przewodniczącego partii spośród koleżanek i kolegów i mamy wszyscy takie same prawo głosu - dodał.

 

Deklaracje startu w wyborach na szefa PO złożyli również premier Ewa Kopacz i szef MSZ Grzegorz Schetyna.

 

Zgodnie ze statutem PO przewodniczącego tej partii wybierają wszyscy jej członkowie w wyborach bezpośrednich. Kopacz, która jest obecnie pełniącą obowiązki przewodniczącego, o zamiarze potwierdzenia swego przywództwa poinformowała po wtorkowym posiedzeniu zarządu Platformy. W czwartek chęć startu na szefa PO zadeklarował Schetyna.

 

Nie ma jeszcze decyzji co do przebiegu wyborów. W dniu pierwszego posiedzenia nowego Sejmu ma zebrać się Rada Krajowa PO, która ustali kalendarz wyboru nowych władz Platformy.

kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie