James Bond prawdziwym agentem MI6? Nie przeszedłby nawet rekrutacji

Kultura
James Bond prawdziwym agentem MI6? Nie przeszedłby nawet rekrutacji
mat. prasowe
Kadr z filmu

Przy okazji nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda agencja wywiadowcza SIS rozpoczęła nabór. Co ciekawe, w rozmowie z portalem Buzzfeed przedstawiciel brytyjskich służb przyznał, że akurat sam James Bond raczej by sobie nie poradził z rekrutacją w rzeczywistym, nie filmowym świecie.

Secret Intelligence Service (dawniej MI6, Military Intelligence section 6) poszukuje kandydatów na oficerów wywiadu, specjalistów ds. technologii i oprogramowania oraz oficerów wsparcia biznesowego. Na popularność ogłoszenia ma się przełożyć długo oczekiwany nowy film o przygodach Jamesa Bonda - "Spectre" trafił do kin 26 października. W Polsce produkcję obejrzymy 6 listopada.

 

Z Bondem jest jednak pewien problem - on sam do SIS zwyczajnie się nie nadaje z powodu swojego temperamentu. - James Bond najprawdopodobniej nie odnióśłby sukcesu, gdyby aplikował do SIS - powiedział w rozmowie z portalem Buzzfeed anonimowy przedstawiciel brytyjskiego wywiadu.

 

Bond - jako wymachujący bronią, pijący i tracący głowę dla kobiet samiec alfa - nie wpisuje się w profil pożądanego pracownika SIS. - Jego umiejętności nie przystają do potrzeb nowoczesnego świata. Praca zespołowa to klucz dla SIS. Herosi pracujący w samotności rzadko mogą się pochwalić istotnymi osiągnięciami - powiedział pracownik wywiadu.

 

 

Polsat News, Buzzfeed

 

pr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze