Wpadka przemytników ludzi. Spektakularna akcja polskiej Straży Granicznej i hiszpańskiej policji

Świat
Wpadka przemytników ludzi. Spektakularna akcja polskiej Straży Granicznej i hiszpańskiej policji
Polsat News

26 osób podejrzanych o przemyt cudzoziemców zatrzymali w wyniku wspólnej akcji polska Straż Graniczna i hiszpańska policja. Międzynarodowa grupa przestępcza zajmowała się sprowadzaniem głównie obywateli Pakistanu. W akcji brało udział ponad 360 funkcjonariuszy, a całość koordynował Europol.

Gang, oprócz przemytu, zajmował się również legalizacją pobytu obcokrajowców na terenie Polski. Funkcjonariusze podczas przeszukiwań blisko 51 mieszkań i lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie Polski i Hiszpanii, znaleźli sfałszowane dokumenty i sprzęt do ich produkcji. Pracownicy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z hiszpańskimi policjantami w operacji pod kryptonimem "JOT Mare" zatrzymali łącznie 26 przemytników.

 

Przez Polskę do reszty Europy

 

Wśród cudzoziemców byli głównie Pakistańczycy, którzy za pośrednictwem rezydentów wnioskowali do polskich urzędów o karty pobytowe. W tym celu używali podrobionych dokumentów. Dzięki uzyskanej karcie pobytu mogli następnie przemieszczać się do innych państw UE, głównie do Hiszpanii.

 

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

 

Polsat News

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie