Wielkiej Brytanii grozi przeludnienie. Przyczyna? Kryzys migracyjny

Świat
Wielkiej Brytanii grozi przeludnienie. Przyczyna? Kryzys migracyjny
Flickr/Mark Ramsay/CC BY 2.0

Z raportu The Office for National Statistic wynika, że liczba ludności Wielkiej Brytanii w najbliższych dziesięciu latach wzrośnie do 69 mln. Praktyka pokazuje, że w tym czasie Wyspy może zaludnić nie 5 mln, a nawet do 10 mln nowych mieszkańców. W związku z kryzysem migracyjnym liczba ta będzie stale wzrastać.

Zdaniem ONS głównym czynnikiem tak dużego wzrostu jest imigracja, a także liczba dzieci urodzonych przez matki niepochodzące z Wielkiej Brytanii.


– Tak szybki wzrost liczby ludności naprawdę nie leży w interesie narodowym, zwłaszcza że 68 proc. tej populacji będą stanowili imigranci. Wkrótce kraj będzie przeludniony. Taka sytuacja znacząco wpłynie na wzrost bezrobocia, pogłębi kryzys mieszkaniowy. Skutki mogą być naprawdę fatalne. Priorytetem rządu powinno być teraz zaostrzenie przepisów migracyjnych – komentuje Goodwin.


Jeśli prognozy się sprawdzą, w 2030 Wielka Brytania wyprzedzi Francję, która jest drugim, co do liczby ludności krajem Europy po Niemczech. Gdyby wzrost nie ustąpił, w 2047 roku może również wyprzedzić Niemcy.


Obecnie Wielką Brytanię zamieszkuje 64,8 mln osób.


ons.gov.uk

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie