Nicolas Sarkozy w Moskwie chwalił politykę Putina

Świat
Nicolas Sarkozy w Moskwie chwalił politykę Putina
PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV/POOL

Były prezydent Francji wezwał Zachód do zakończenia izolacji Rosji i dostrzegł "bardziej pozytywny niż negatywny" bilans polityki rosyjskiego przywódcy. – Między nami trzeba postawić na zbliżenie i dialog. Francja i Rosja powinny pracować razem – mówił Sarkozy do studentów Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.

Sarkozy ocenił, że same naloty nie wystarczą do rozwiązania konfliktu w Syrii, ale nie da się pominąć Rosji w dążeniu do jego zakończenia. – W naszym świecie trzeba za wszelką cenę uniknąć nowej zimnej wojny – dodał.


Jedynym środkiem uzyskania politycznego rozwiązania syryjskiego konfliktu, według byłego prezydenta Francji, jest połączenie dwóch sił – koalicji pod wodzą USA i rosyjskich nalotów. - Kto ma na sumieniu śmierć 250 tys. współobywateli, nie może reprezentować swojego kraju - skomentował los prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Dodał jednak, że odejście Asada nie może być warunkiem wstępnym porozumienia politycznego.


Obecnie Sarkozy jest liderem głównej opozycyjnej partii we Francji – centroprawicowych Republikanów. Zamierza ponownie ubiegać się o urząd prezydenta w wyborach w 2017 roku. Do Moskwy przyjechał w towarzystwie byłych ministrów.

 

PAP

przep
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie