Deutsche Bank zlikwiduje 9 tys. miejsc pracy i wycofa się z 10 krajów

Biznes
Deutsche Bank zlikwiduje 9 tys. miejsc pracy i wycofa się z 10 krajów
PAP/EPA/ARNE DEDERT

Największy niemiecki bank komercyjny Deutsche Bank zapowiedział w czwartek, że w związku z trudnościami rynkowymi zlikwiduje do 2018 roku około 9 tys. miejsc pracy, w tym 4 tys. w Niemczech.

Szef działu bankowości detalicznej Christian Sewing przypomniał, że jeszcze w kwietniu bieżącego roku poprzedni zarząd spółki postanowił zamknąć do końca 2017 roku około 200 z 700 własnych filii. Redukcja ta ma dotyczyć przede wszystkim placówek w dużych miastach, a nie w terenie. - Będziemy nadal dysponować w Niemczech ponad 500 filiami, dobrze obsadzając cały ich obszar - zaznaczył Sewing.

 

Po rekordowej stracie 6 mld euro w trzecim kwartale Deutsche Bank spodziewa się ujemnego wyniku za cały bieżący rok. - Jeśli nie wydarzy się cud, rok 2015 zamkniemy stratą - oświadczył w czwartek na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem jeden z dwóch prezesów zarządu spółki John Cryan. - Nie zakładamy, że lata 2016 i 2017 będą korzystne. Koszty sporów prawnych i wydatki z tytułu regulacji obciążą nasze wyniki. Rok 2018 może być dla nas przełomowy, do tego czasu osiągniemy zadowalający poziom zysków - dodał.

 

Od roku 2012 Deutsche Bank musiał przeznaczyć około 12 mld euro na płatności kompensujące skutki manipulowania stopami procentowymi i zawierania wątpliwych transakcji hipotecznych. Aktualna rezerwa na pokrycie dalszych roszczeń prawnych wynosi 4,8 mld euro.

 

PAP

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie