Ibrahimovic kupił kościół. Od matki

Sport
Ibrahimovic kupił kościół. Od matki
PAP

Zlatan Ibrahimovic kupił kościół Elim. Jednak Ibra, choć wyznawców jego talentu nie brakuje, nie poszedł wzorem Diego Maradony i nie stworzył nowej religii. Kościół, położony w najbardziej prestiżowej dzielnicy Sztokholmu, jest luksusową willą miejską. Kosztował 11 milionów euro a sprzedającym była firma matki piłkarza.

Kościół Elim zlokalizowany w dzielnicy Oestermalm został kupiony w 2012 roku za 5 milionów euro przez holding Pestolla AB, którego prezesem i jedynym członkiem zarządu jest Jurka Gravic. Firma zajmuje się głównie obrotem i zarządzaniem nieruchomościami Ibrahimovica.

 

Świątynia Baptystów zbudowana została w latach 1896-1900. To czteropiętrowy budynek o powierzchni mieszkalnej 940 metrów kwadratowych, który został przebudowany na posiadłość w nowojorskim stylu. Ma garaż podziemny oraz taras na dachu, na którym wybudowano ogród zimowy z salą kinową.

 

Niedawno w wywiadzie dla dziennika "Dagens Nyheter" napastnik Paris Saint-Germain powiedział, że wbrew swoim pierwotnym planom po zakończeniu kariery zamierza jednak powrócić do Szwecji ze względu na dzieci. Teraz media spekulują, że budynek będzie jego mieszkaniem w Sztokholmie.

 

PAP

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie