Pierwszy pociąg na nowym dworcu Łódź Fabryczna

Biznes

Na nowo wybudowany dworzec Łódź Fabryczna wjechał w środę pierwszy pociąg. Podróż z Warszawy Centralnej trwała 55 minut. Pociągiem przyjechał prezydent Łodzi z dziennikarzami. Dla podróżnych perony nowej stacji będą dostępne dopiero jesienią przyszłego roku.

Z niemal rocznym opóźnieniem do tunelu przy nowym dworcu Łódź Fabryczna wjechał pierwszy pociag. Jak zapowiadają przedstawiciele PKP PLK dopiero za rok pojadą tędy pasażerowie. Na razie trasę z Warszawy Centralnej pokonał pierwszy skład z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską i dziennikarzami. Podróż skończyła się tuż przed nowymi peronami, gdzie nadal trwaja prace wykończeniowe.

 

Nowy dworzec to największa inwestycja od czasów XIX-wiecznej "Ziemii Obiecanej". Razem z nowym centrum Łodzi ma ożywić miasto i skrócić czas podróży do Warszawy. Prawie dwa milardy złotych na budowę pochodzą ze środków Unii Europejskiej.

 

W planach na kolejne lata jest jeszcze podziemny tunel, która ma pozwolić wyprowadzić pociągi z Łodzi Fabrycznej. Inwestycja pozwoli na wprowadzenie do Łodzi tzw. kolei dużych prędkości. - Koleje dużych prędkości, to strategiczna decyzja i musi być podjęta na poziomie rządowym - powiedział Marcin Mochocki z Zarządu PKP PLK.

 

Polsat News

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie