Karawan pełen kawioru

Świat
Karawan pełen kawioru
Flickr/Maxime Raphael/CC BY 2.0

Na Dalekim Wschodzie Federacji Rosyjskiej, na drodze w pobliżu chińskiej granicy, policja zatrzymała karawan, w którym pod wieńcami i obok trumny znalazła plastikowe opakowania kawioru. W trumnie nie było ciała. Były za to kolejne porcje rybiej ikry. W sumie ponad 500 kg.

Samochodem jechali pracownicy firmy pogrzebowej. Tłumaczyli policjantom, że dostali zlecenie od mieszkańca wioski nieopodal Chabarowska. Miał on zamówić przewiezienie do kostnicy ciała kobiety. Mężczyźni twierdzą, że nie wiedzieli, co tak naprawdę znajdowało się wewnątrz trumny.


Ikra na wagę złota


Policja bada skąd pochodził kawior, chce postawić zarzuty nielegalnej produkcji i dystrybucji. Ceny dobrej ikry z jesiotra zaczynają się od 150 euro za 100 gram.


W Rosji produkcja kawioru podlega ścisłym restrykcjom. Prawo do jego wytwarzania posiada jedynie ok. 50 hodowli jesiotra. Działania na własną rękę są prawie całkowicie zabronione. Specjalne pozwolenie na połów jesiotra można uzyskać jedynie na północy kraju. W wyniku nielegalnych połowów populacja tej ryby w Morzu Kaspijskim znacząco spadła.

 

PAP

przep

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze