Puchar Niemiec: Lewandowski tym razem nie strzelił Wolfsburgowi

PAP/EPA
Zawodnicy Bayernu cieszą się z gola

VfL Wolfsburg nie obroni Pucharu Niemiec. "Wilki" pożegnały się z tymi rozgrywkami już na etapie 1/16 finału po porażce u siebie z Bayernem Monachium 1:3. Robert Lewandowski nie powtórzył swojego wyczyny z poprzedniego meczu tych drużyn nawet w jednej piątej.

We wrześniu w Bundeslidze mistrzowie Niemiec rozbili VfL Wolfburg 5:1. Ten mecz był popisem jednego aktora - "Lewy" strzelił wówczas pięć goli w dziewięć minut. W związku z tym wszyscy zastanawiali się, jak wypadnie tym razem. Dyrektor sportowy "Wilków" Klaus Allofs zapowiadał, że obrońcy wyciągnęli wnioski i tym razem skutecznie zatrzymają Polaka. - Mieliśmy trochę czasu od poprzedniego meczu i pracowaliśmy nad tym – stwierdził przed rozpoczęciem meczu i najwyraźniej miał rację.

Polak był dokładnie kryty i nie wpisał się na listę strzelców. Pomimo tego, marzenia piłkarzy VfL Wolfsburg o korzystnym wyniku prysły jak bańka mydlana już po pierwszej połowie. Wynik otworzył Douglas Costa, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Kolejne dwa ciosy zadał Thomas Mueller i było praktycznie po meczu. W drugiej połowie gospodarzy stać było wyłącznie na honorowe trafienie.

Wyniki wtorkowych meczów 1/16 finału Pucharu Niemiec:

VfL Wolfsburg - BAYERN MONACHIUM 1:3 (0:3)

Bramki: André Schürrle 90 - Douglas Costa 15, Thomas Müller 20, 34

ERZGEBIRGE AUE - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)

Bramka: Max Wagner 74

1.FSV Mainz 05 - TSV 1860 MONACHIUM 1:2 1:0)

Bramki: Christopher Schindler 6 (s) - Stefan Mugoša 70, Rubin Okotie 77

1.FC NUERNBERG - Fortuna Duesseldorf 5:1 (4:0)

Bramki: Guido Burgstaller 10, Hanno Behrens 17, Niclas Füllkrug 41, Tim Leibold 43, Danny Blum 69 - Kerem Demirbay 71

FSV Frankfurt 1899 - HERTHA BERLIN 1:2 po dogrywce (0:0,1:1)

Bramki: Timm Golley 47 - Salomon Kalou 56, 99 (k)

SPVGG UNTERHACHING - RB Lipsk 3:0 (2:0)

Bramki: Markus Einsiedler 5, Marco Rosenzweig 23, Thomas Steinherr 67

VFL BOCHUM - 1.FC Kaiserslautern 1:0 (0:0)

Bramka: Chris Löwe 67 (s)

SV DARMSTADT - Hannover 96 2:1 (0:0)

Bramki: Aytaç Sulu 74, Sandro Wagner 79 - Artur Sobiech 76