PiS wygrało z PO w Warszawie, ale Kaczyński przegrał z Kopacz

Polska
PiS wygrało z PO w Warszawie, ale Kaczyński przegrał z Kopacz
PAP/Tytus Żmijewski, Radek Pietruszka

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory. Triumfowało także w Warszawie. W bezpośrednim pojedynku w Warszawie Jarosław Kaczyński przegrał jednak z Ewą Kopacz. Zagłosowało na niego 202 tys. wyborców, a na jego największą rywalkę - 230 tys.

W wyborach do Sejmu w Warszawie PiS zdobył 8 mandatów, PO - 7 , Kukiz'15 - 2, a Nowoczesna 3 - podała w nocy z poniedziałku na wtorek Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie.


Do Sejmu z list PiS z najlepszym wynikiem dostał się oczywiście Jarosław Kaczyński. Lider PiS nie zdołał jednak pokonać w bezpośrednim pojedynku szefowej PO. Jarosław Kaczyński zdobył dokładnie 202 tys. 424 głosy, a Ewa Kopacz 230 tys. 894.


Z list Prawa i Sprawiedliwości, oprócz Kaczyńskiego, zostali wybrani również: Mariusz Kamiński, Małgorzata Gosiewska, Artur Górski, Jarosław Krajewski, Ewa Tomaszewska, Małgorzata Wypych, i Paweł Lisiecki.


Natomiast z list Platformy Obywatelskiej, poza Kopacz, do Sejmu weszli też: dotychczasowy minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki, minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, Joanna Fabisiak, Marcin Święcicki, Michał Szczerba, Roman Kosecki.


Z ruchu Kukiz’15 do Sejmu, poza samym liderem, który otrzymał 76 tys. 675 głosów, dostał się jeszcze Jacek Wilk.


Z .Nowoczesnej najwięcej głosów zdobył Ryszard Petru - 129 tys. 88 głosów. Poza nim .Nowoczesna do Sejmu wprowadzi Kornelię Wróblewską i Zbigniewa Gryglasa.

 


PAP

grzel
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie